הצג תפריט צד
אידוי מזיק לבריאות יותר מעישון?

קיימת עלייה מדאיגה במספר המאמינים באמירה שגויה זו על אף שכל המחקרים הקיימים והסטטיסטיקה מצביעים על כך שאידוי מזיק פחות מעישון. עלייה זו מוכיחה עד כמה חזק כוחה של התקשורת.

הקלות בה מופץ מידע שקרי בעולם היום, זמינות המידע השקרי ברשת האינטרנט והקלות בה אנשים מפרסמים הלאה מידע מבלי לבדוק אותו קודם גורמת לפרץ של בהלה בלתי מבוססת.

בואו נקרא לילד בשמו – חדשות טובות הן חדשות משעממות וכדי ליצור עניין התקשורת דואגת לפרסם כותרות מפוצצות בדיוק בשביל ליצור את אפקט הפאניקה הבלתי מבוססת. גם כאשר מתפרסמת ידיעה הפוכה היא זוכה לפרסום שולי ומינורי ולא לחשיפה שלה זכתה ידיעה מדאיגה.

ארגון הבריאות הציבורי של אנגליה הינו גוף הממומן ע"י הממשל ותפקידו לבחון את בריאות האומה האנגלית ולדאוג לשיפורו, שימורו ולכך שלכל אזרח במדינה יהיו הזדמנויות שוות לשיפור בריאותו. באוגוסט 2015 מפרסם הארגון דו"ח חד משמעי במסקנותיו תחת הכותרת: "סיגריה אלקטרונית – עדכון עובדות".

הדו"ח הוזמן ע"י ארגון הבריאות מהמרכז הלאומי האנגלי לחקר השימוש בטבק ואלכוהול.

הדו"ח בחן את כל המידע הזמין הקיים בעת כתיבתו, ומטרתו המוגדרת: להבטיח כי המשתמשים, היצרנים, קובעי החוקים ומעל לכל הציבור יוכלו לקבל את המידע המהימן ביותר הקיים היום.

להלן סיכומי המסקנות מהדו"ח:

  1. יש לעודד מעשנים אשר ניסו שיטות גמילה שונות ללא הצלחה לעבור לאידוי בסיגריה אלקטרונית ומומלץ לשירותי גמילה שונים ומכונים שונים להציע ללקוחותיהם מסלול של גמילה הדרגתית בעזרה סיגריה אלקטרונית בשילוב תמיכה התנהגותית לעידוד גמילה.

2.עידוד מעשנים אשר אינם מעוניינים להפסיק לעשן לעבור לאידוי יכול להוביל לירידה במחלות הקשורות לעישון.

  1. אין כל מידע המראה כי סיגריות אלקטרוניות גורמות לעלייה במספר המעשנים בקרב אוכלוסיות צעירות, וייתכן כי ההיפך הוא הנכון אך נדרש מעקב נוסף אחרי הסטטיסטיקה. למרות שקיימים מספר אנשים שלא עישנו בעבר והתחילו לאדות בעקבות התנסות בסיגריה אלקטרונית, מספרם מזערי ולא נראית מגמה של פיתוי לשימוש בקרב אוכלוסית הלא מעשנים.

4.מחקרים עדכניים מצביעים כי סיגריות אלקטרוניות יכולות לעזור לגמילה מעישון והפחתת העישון בקרב מעשנים אשר לא היו מעוניינים להפסיק לעשן ואף בקרב אלה אשר כשלו בעבר או דחו נסיונות להפסקת העישון. יש צורך במחקר נוסף בנושא זה.

  1. בשימוש בסיגריה אלקטרונית בהתאם להמלצות, אין כל סכנה להרעלת ניקוטין. את הנוזלים עצמם יש לאכסן בבקבוק בעל "נעילת ילדים" והרחק מהישג ידם של ילדים. אין המלצות מפורשות לנחיצות הדיוק בציון תכולת הניקוטין על גבי הבקבוק.
  2. בניגוד לדעת הקהל הרווחת והמופצת בימים אלה בתקשורת, אידוי מזיק לבריאות פחות מסיגריות טבק בכ-95%.
  3. יש לדרוש תקנות לשמירה על בריאות הציבור בכל הנוגע לשימוש בסיגריה אלקטרונית. על הציבור לדרוש זאת מהממשל.
  4. יש להמשיך לבצע מחקרים ומעקבים לטווח ארוך בקרב אוכלוסיית המאדים ע"מ לקבוע את ההשפעות לטווח הארוך.

מתוך כל הדו"ח הארוך והמפורט חשוב לזכור עובדה אחת מהדהדת וברורה: אידוי מזיק לבריאות פחות מסיגריות טבק בכ-95%!

זו איננה אלטרנטיבה בריאה (אבל בינינו: כל מה שאינו אויר נקי וטהור הוא לא בריא), זו אלטרנטיבה שתחסוך לכם כ-95% מסכנות העישון, ואנו צריכים לזכור שאנו מדברים על מעבר מעישון לאידוי ולא על אידוי ספונטני.

למעבר לקטלוג הסיגריות האלקטרוניות שלנו - לחצו כאן.

תגיות