הצג תפריט צד
דברים שאתם חייבים לדעת על סיגריות אלקטרוניות
בקרב מעשנים רבים בישראל סיגריה אלקטרונית מהווה את התחליף האידיאלי לעישון סיגריות רגילות וזאת לנוכח העובדה שפעולת העישון של כל סיגריה אלקטרונית זהה לפעולת עישון סיגריה רגילה אבל עם מספר יתרונות מובהקים בכל הנוגע לשמירה על בריאותכם לאורך זמן.
כמו כן, מעשנים רבים בוחרים בסיגריה אלקטרונית כמעין תחליף לעישון סיגריות רגילות וזאת במסגרת תהליכי גמילה מעישון.
סיגריה אלקטרונית – כיצד היא פועלת?
סיגריה אלקטרונית היא למעשה אמצעי עישון הפועל בעזרת סוללה חשמלית המייצרת מעגל חשמלי במסגרתו הסליל החשמלי המוטמע בסיגריה מתחמם ומחמם את נוזל מילוי לסיגריה אלקטרונית המהווה חלק בלתי נפרד מכל סיגריה אלקטרונית.
בזמן שאיפת עישון מהסיגריה האלקטרונית, הנוזל החם הופך לאד וכך מתאפשרת הוצאת עשן במהלך פעולת העישון של סיגריה אלקטרונית.
הסוללה החשמלית של הסיגריה האלקטרונית, בדומה ליתר רכיבי הסיגריה, לרבות, נוזל מילוי לסיגריה אלקטרונית, משווקים כיום בדגמים שונים, כאשר הסוללה החשמלית המומלצת ביותר היא סוללה 18650.
מה חשוב לדעת על סיגריות אלקטרוניות?
בניגוד לסיגריות רגילות המכילות בתוכן חומרים מסוכנים לבריאותכם כגון: כימיקלים, פחמן חד חמצני, זפת ועוד עשרות חומרים לא חיוניים לגופכם המצויים בכל סיגריה, הסיגריות האלקטרוניות נטולות חומרים מסוכנים ולפיכך הן אינן יכולות להסב נזקים בריאותיים לא לאדם המעשן אותן ולא לאנשים המצויים בסביבתו.
היבט נוסף המוביל יותר ויותר מעשנים להפסיק לעשן סיגריות רגילות ולעבור לעישון סיגריה אלקטרונית הינו ההיבט הכלכלי. כידוע, במהלך השנים האחרונות מחירי הסיגריות הרגילות ומוצרי הטבק השונים לא מפסיקים לעלות וזאת לנוכח הטלת מיסים ממשלתיים אשר נועדו לצמצם את מספר המעשנים בקרב הישראלים.
עלות חפיסת סיגריות רגילות נע כיום בין 30 ל-40 שקלים, ועלות טבק נע בין 70 ל-100 שקלים כאשר במקרים בהם אתם מעשנים חפיסה אחת ליום מדובר בהוצאה חודשית של יותר מ-1,000 שקלים בממוצע ובמקרים שאתם קונים 2 חפיסות טבק בשבוע מדובר בהוצאה של כמעט 1000 שקלים בממוצע.
לעומת זאת, עישון סיגריה אלקטרונית כרוך בעלויות רכישתה וברכישת אביזרים נלווים מתכלים כגון נוזלי מילוי לסיגריה אלקטרונית וסוללה חשמלית מסוג סוללה 18650 או כל סוללה אחרת.
בכל הנוגע לנוזלי המילוי לסיגריות אלקטרוניות, כיום תוכלו ליהנות מהיצע הולך וגדל של טעמים לנוזלי המילוי השונים, כאשר חלק מנוזלי המילוי הינם בטעמי פירות, טעם שוקולד, טעמי ווניל, טעמי קפה ועוד מגוון רחב של טעמים לפי העדפות הטעם האישיות של כל אדם המעשן סיגריה אלקטרונית כזו או אחרת.
חשוב לדעת שנוזלי המילוי השונים לסיגריות אלקטרוניות מכילים בתוכם 2 סוגי חומרים עיקריים ששניהם מאושרים לשימוש על ידי ה-FDA מנהל התרופות האמריקאי. החומרים המצויים בנוזלי המילוי הינם פרופילן גליקול ו-גליצרין צמחי, כאשר בנוזלי מילוי בהם נוזל המילוי מכיל כמות גדולה יותר של פורפילן גליקול, כך תוכלו לחוות את התחושה הנלווית לעישון סיגריה רגילה ואילו בנוזלי מילוי בהם מופיע כמות גדולה יותר של הגליצרין הצמחי כך עישון סיגריה אלקטרונית הינו יותר סמיך.
כיום, עישון סיגריות אלקטרוניות נפוצה גם בקרב מעשנים המעוניינים להיגמל בכוחות עצמם מעישון סיגריות רגילות ומוצרי טבק אחרים, כאשר פעולת העישון הנלווית לעישון סיגריה אלקטרונית מדמה את פעולת העישון הנלווית לעישון סיגריות רגילות ועבור מעשנים רבים מדובר בסוג של תחליף בריאותי לסיגריות הרגילות ולמוצרי הטבק המכילים בתוכם כמויות גדולות של חומרים מסוכנים לבריאות.
עישון סיגריה אלקטרונית במקרים אלו מסייע להפחתה וצמצום של עישון סיגריות רגילות ומוצרי טבק אחרים וגם מאפשר לציבור המעשנים ליהנות מכל היתרונות הנלווים לעישון סיגריות אלקטרוניות, לרבות, עשן שאינו מסריח, טעם מועדף של נוזלי המילוי וכדומה.

תגיות