הצג תפריט צד
סיגריה רגילה VS סיגריה אלקטרונית

סיגריות אלקטרוניות אומנם החלו להיות משווקות בישראל רק במהלך העשור האחרון, אך תוך פרק זמן קצר הן הצליחו לרכוש לעצמן "שם טוב" יותר בהשוואה למוצרי עישון המיוצרים מטבק אשר משווקים כבר מאות שנים ברחבי העולם.

ההבדלים בין הסיגריה האלקטרונית לבין הסיגריה הרגילה מצויים בכל פרמטר הקשור לפעולת העישון ובשורות הבאות נציג בפניכם מספר הבדלים מהותיים בין שני מוצרי העישון השונים: סיגריה אלקטרונית לעומת סיגריה רגילה:

ריח

 סיגריה רעילה מלווה בריחות לא נעימים (בעיקר לאנשים בסביבתכם אשר אינם מעשנים) וזאת כתוצאה משריפת החומרים השונים המצויים במוצרי הטבק השונים.

מנגד, עישון סיגריה אלקטרונית היא פעולה אשר איננה מלווה בריח הלא נעים של הסיגריה הרגילה ואף על פי שאפקט העשן עדיין קיים בפעולת העישון של סיגריה אלקטרונית הוא איננו מותיר אחריו ריח לא נעים הנדבק לבגדים ואפילו לרהיטים.

בריאות

עישון סיגריה רגילה מסכנת את בריאותכם ועל פי מחקרים שונים היא מהווה את הגורם המרכזי להתפרצותן של מחלות שונות ובעיות בריאותיות כאלו ואחרות. הצצה באזהרה המופיעה על גבי חפיסת הסיגריות הרגילות אותה אתם מחזיקים בידיכם כרגע (בהנחה שאתם מעשנים) תחשוף בפניכם חלק מהסכנות הבריאותיות הנלוות לעישון סיגריות רגילות.

מנגד, עישון סיגריות אלקטרוניות (על אף חומר הניקוטין המצוי בהן) אינן גורמות נזק משמעותי לבריאותכם וזאת מכיוון שלא מתרחשת פעולה של שריפת טבק המייצרת כימיקלים וזפת שהן הסיבות המרכזיות להיווצרותן של בעיות בריאותיות ומחלות עקב עישון סיגריה רגילה.

מקומות המיועדים לעישון

בשנים האחרונות המרחב הציבורי הולך ונסגר בפני מעשני סיגריות רגילות וזאת לנוכח חוקים ותקנות המגדירים את המקומות בהם מותר לעשן ובהם אסור לעשן סיגריות רגילות. מנגד, עישון סיגריות אלקטרוניות מותר על פי החוק בכל מקום וזאת מכיוון שאקט העישון עצמו איננו מסב נזקי פסיבי לאנשים הסובבים אתכם.

בחירת טעמים

 את הטעם המר על השפתיים בעת עישון סיגריות רגילות כל אחד ואחת מהמעשנים שביניכם מכיר. לסיגריה הרגילה אותה אתם מעשנים אין שום טעם –יש רק ריח נוראי לסובבים אתכם (כי המעשן עצמו אינו מסוגל להבחין בריח העולה ממנו ברוב המקרים).

מנגד, סיגריה אלקטרונית מאפשרת לכם ליהנות מעישון המלווה בטעם המועדף עליכם וזאת הודות לאותו נוזל מילוי לסיגריה אלקטרונית המשווק כיום במספר הולך וגדל של טעמים.

סיגריה אלקטרונית או סיגריה רגילה

עלות כספית

צריכה קבועה ויומית של מוצרי טבק לעישון מחייבת אתכם להוצאה כספית גבוהה ולא מבוטלת. בממוצע, עלותה של חפיסת סיגריות רגילות נעה בין 30 שקלים ל-35 שקלים במינימום ואם אתם מעשנים חפיסה אחת ליום הרי שמדובר בהוצאה שבועית של 210 עד 245 שקלים ובחודש כ-1,100 שקלים בממוצע.

מנגד, סיגריה חשמלית משווקת (כולל כל האביזרים הנלווים) בעלות של 200 שקלים לחודש או אם תרצו פחות מ-50 שקלים לשבוע.

לפיכך, השיקול הכלכלי מהווה את אחת מהסיבות המרכזיות בגינן יותר ויותר מעשני סיגריות רגילות עוברים לעישון סיגריות אלקטרוניות.

תהליך הגמילה

גמילה מעישון סיגריות רגילות ידוע כאחד מתהליכי הגמילה המורכבים ביותר עבור המעשן הכבד (אדם הצורך כחפיסת סיגריות בממוצע) וגם עבור אילו מביניכם הנחשבים בעצמם לפחות לסוג של מעשנים קלים (בין 10 ל-20 סיגריות בממוצע).

תהליך הגמילה מעישון סיגריות רגילות נובע יותר מההיבט הפסיכולוגי ופחות מההיבט ההתמכרותי ולכן עישון סיגריות אלקטרוניות כחלק מתהליך הגמילה של עישון סיגריות רגילות הינה פעולה המומלצת לכל אחד ואחת מביניכם המעוניין לגמול את עצמו מעישון מוצרי טבק.

עישון סיגריות אלקטרונית זהה באופן פעולתה לעישון סיגריות רגילות ולכן במידה מסוימת היא מאפשרת לכם ליהנות מההרגל הטמון בכם בכול הנוגע להרגלי העישון שלכם אך במקביל להפחית את כמות הסיגריות הרגילות אותן אתם צורכים ביום לאורך זמן.

תגיות